Czym zainspirowało mnie E!stilo?

Ostatnio odkryłam magazyn, który niemalże w 100% wpisuje się w moje zainteresowania. Przeglądając tytuły i wstępy, stwierdziłam, że prawie każdy artykuł chcę przeczytać. Czym zachwyciło mnie E!stilo?

Nietrudno zauważyć, że kwartalnik E!stilo stawia sobie za cel edukować czytelników, jak żyć ekologicznie czyli blisko natury, w harmonii ze sobą i swoim otoczeniem. Ogólnie mówiąc w E!stilo jest wszystko to, co pomaga tworzyć zdrowie. Ujęte zgodnie z holistycznym podejściem. I pewnie dlatego tak mi się spodobał 🙂

A co można znaleźć w E!stilo?

1. Dekalog E!stilo Magazine

Tego nie spotkałam jeszcze nigdzie. Dekalog Estilo to 10 zasad ekologicznego stylu życia. Zawiera wartości, które reprezentuje magazyn i do których swoimi treściami zbliża czytelników. Zainspirowało mnie to, żeby stworzyć swój Holistyczny Dekalog. Myślę, żw warto co jakiś czas zrobić sobie spis swych aktualnych wartości i określić jak się je realizuje w swoim życiu 🙂

2. Holistyczne podejście do człowieka

Każdy numer E!stilo poświęcony jest jakiemuś ważnemu tematowi z dziedziny zdrowia i chorób np. cukrzyca, alergie lub życia i rozwoju np. duchowość. Na przestrzeni całego magazynu omawia się więc “problem” i rozwiązania z punktu widzenia medycyny, dietetyki, terapii naturalnych, psychologii itp. Nie zostaje on poruszony tylko teoretycznie. Estilo podaje też konkretne przepisy czy adresy i recenzje miejsc, gdzie można uzyskać pomoc.

3. Filozofia Wellness

W czasopiśmie znaleźć można dużo tekstów na temat dbania o siebie. Mnie (z oczywistych względów) zainteresowały przede wszystkim artykuły na temat masażu i innych terapii manualnych. Przeczytać więc można zarówno na temat działania poszczególnych zabiegów, jak i na temat miejsc, w których z zabiegów tych można skorzystać. Jest to moim zdaniem ważne, ponieważ wśród Polaków zainteresowanie masażem, mimo jego rosnącej dostępności, jest wciąż bardzo niewielkie. Wiele ludzi boi się wybrać na zabieg, choć wie, że go potrzebuje, albo uważa wizytę w gabinetach masażu i SPA za coś tak ekskluzywnego, że nie pozwala sobie na taką przyjemność. Na wschodzie natomiast masaż jest uważany za naturalny codzienny zabieg, który pomaga zachować zdrowie i równowagę. W Polsce kultura masażu jest jeszcze bardzo mało powszechna. E!stilo pomaga to zmienić 🙂
Oprócz masażu w E!stilo znajdziemy także artykuły na temat work-life balance, corporate wellness czy naturalnych kosmetyków.

Strony magazynu Estilo
W magazynie E!stilo…

4. Rozwój

Te artykuły zawsze inspirują mnie najbardziej. A zakres tematów jest bardzo szeroki:
poszukiwanie sensu życia, duchowość, radzenie sobie ze stresem w pracy i w życiu prywatnym, odkrywanie siebie i świata poprzez podróże i tym podobne. To, co szczególnie przykuło moją uwagę, to teksty na temat:

  • Niepełnosprawności i działań charytatywnych

    Myślę, że to tematy trudne i (pewnie dlatego) poruszane rzadko w mediach publicznych. Tu szczególnie polecam m.in. wywiad z Piotrem Pawłowskim pionierem aktywizacji osób z ciężką niepełnosprawnością fizyczną i założycielem Fundacji Ashoka (artykuł ukazał się w Numerze 1 (42) w 2017 roku). To świetny przykład na to, jak ogromny wpływ na rozwój ma poważny kryzys w życiu.

  • Świadome rodzicielstwo

    Z racji, że od ponad roku jestem mamą, moją uwagę zwróciły artykuły na temat edukacji dzieci, Metody Montessori oraz recenzje książek dla dzieci. Pośród tylu różnych metod wychowywania, warto mieć jakieś wskazówki od ekspertów i wiedzieć zawczasu, na co zwrócić uwagę.

  • Rozwijanie marki i rozwój zawodowy

    Nie samym zdrowiem człowiek żyje 😉 W E!stilo znalazłam też teksty na temat najnowszych trendów w świecie biznesu, ekologii zarządzania własną firmą oraz rozwijania wizerunku swojej marki. Bo przecież rozwój zawodowy to ogromne pole do rozwoju nowych umiejętności.

5. Odżywianie

Oprócz wielu innych tekstów na temat naturalnej żywności i uzdrawiania za pomocą odżywiania, moją uwagę przykuł cykl artykułów “Kuchnia bez pszenicy” pokazujący czym zastąpić w kuchni pszenicę oraz inne zboża glutenowe. Nie jestem całkowitym “bezglutenowcem “, ale zdecydowanie staram się ograniczyć w diecie białą mąkę, dlatego zaproponowane tam przepisy bardzo mi się przydają w praktyce 🙂

6. Patronaty wydarzeń

Z kwartalnika E!stilo można się dowiedzieć o wydarzeniach związanych ze zdrowiem, ekologią i rozwojem na terenie całej Polski w ciągu 3 kolejnych miesięcy od ukazania się numeru. I to kolejny powód, dla którego będę kupować E!stilo.

Dla kogo jest ten magazyn?

Estilo jest magazynem dla osób, dla których ważne są takie wartości jak zdrowie, natura i naturalność, rozwój, ekologia, bliskość i życie rodzinne, pomoc innym oraz piękno i kultura. Estilo to magazyn o tym, co w życiu dobre i co, moim zdaniem, stanowi jego sedno. To jest po prostu dobry magazyn dla ludzi, którzy chcą się rozwijać i uczynić swoją codzienność dobrą albo nieco lepszą 😉

Polecam gorąco!