Masaż #4: Masaż relaksacyjny – dla kogo? Na czym polega zabieg? Jakie daje efekty?

Masaż relaksacyjny naturalnie redukuje skutki stresu i zmęczenia w organizmie przynosząc odprężenie dla ciała i umysłu. Jest bardzo przyjemny i zarazem bezpieczny, dlatego to idealny zabieg (i pomysł na prezent) dla każdego. Na czym polega ten cudowny zabieg?

DLA KOGO JEST masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest zalecany osobom będącym pod wpływem chronicznego stresu (kto nie jest, proszę się zgłosić 🙂 ). Szczególnie tym, którym życie narzuca szybkie tempo i brak stabilizacji (np. miejsca i czasu pracy, zarobków, emocji), a zatem dziennikarzy, przedsiębiorców, freelancerów, służb mundurowych itp. A także mamom dzieci do 3 roku życia, które mają niedobory snu i odpoczynku ogólnie*. Masaż relaksacyjny jest bardzo łagodny i zwykle obejmuje całe ciało. Skutecznie poprawia samopoczucie osobom szukającym chwili wyciszenia i odpoczynku. Służy także twórcom z branży kreatywnej, którym do owocnej pracy niezbędny jest relaks (grafikom, programistom, pracownikom naukowym, architektom, artystom). Czas masażu to czas ucieczki od presji, obowiązków i problemów. Idealny dla wszystkich, którzy chcą zwolnić tempo, nabrać dystansu, wyciszyć się i podarować swojemu ciału odrobinę biernej przyjemności. Jest to także świetny pomysł na prezent dla osób, które same nie mają czasu lub nawyku takiego dbania o siebie.

PRZY CZYM POMAGA masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny zażywany systematyczne skutecznie wycisza i stymuluje przepływ energii w organizmie. Pomaga zadbać o równowagę ciała i umysłu lub zapobiec jej utracie. Poprawia samopoczucie w przypadku długotrwałego stresu czy depresji sezonowej. Masaż relaksacyjny  obniża napięcie nerwowe, likwiduje sztywność mięśni, pogłębia oddech, usprawnia krążenie, pozwala ukoić zmysły, ułatwia zasypianie, wyzwala kreatywność i podnosi poziom endorfin we krwi, przez co może działać przeciwbólowo i rozweselająco.

Młoda kobieta korzysta z masażu przy blasku świec i aromaterapii w gabinecie SPA
Młoda kobieta korzysta z masażu przy blasku świec i aromaterapii w gabinecie SPA

NA CZYM POLEGA ZABIEG masażu relaksacyjnego?

Masażysta za pomocą własnych dłoni wykonuje powoli i płynnie delikatne symetryczne ruchy głównie głaskania i rozcierania. Najlepsze efekty dalej masaż całościowy czyli obejmujący całe ciało, ale na życzenie osoby masowanej może być wykonywany tylko na plecach. W celu lepszego uzyskania efektu odprężenia, do zabiegu wykorzystuje się olejki aromaterapeutyczne o właściwościach relaksacyjnych. Niezwykle istotna jest tu także atmosfera, która pozwala oddalić się od trosk codzienności – muzyka relaksacyjna lub odgłosy natury, nastrojowe światło świec oraz harmonijny wystrój wnętrza zgodny z zasadami feng-shui.

Jeśli zastanawiasz się, czym masaż relaksacyjny różni się od masażu klasycznego albo masażu leczniczego, to informacje znajdziesz w tych linkach.

JAKIE SĄ EFEKTY masażu relaksacyjnego?

– głębokie odprężenie
– normalizacja napięcia mięśniowego
– podniesienie progu bólowego
– wyciszenie i ukojenie zmysłów
– usuwanie toksyn
– pogłębienie oddechu
– poprawa nastroju
– gładka i jędrna skóra
– poprawa koncentracji
– wzrost kreatywności
– lepsze radzenie sobie z emocjami
– lepsza świadomość swojego ciała i zdrowia
– uczucie wewnętrznej równowagi
– przypływ energii

Czy chciałabyś/chciałbyś dostać od kogoś taki prezent? A może już kiedyś dostałaś/eś?
Albo po prostu sam go sobie podarowałeś?
Podziel się z innymi swoim doświadczeniami w komentarzu poniżej.

UWAGA!

A jeśli jeszcze nie byłaś/eś na masażu, to zachęcam Cię do wzięcia udziału w Wydarzeniu „Do końca 2018 wybiorę się na masaż„. Pomogę Ci zmobilizować się i przełamać bariery i wymówki, aby poczuć się komfortowo podczas zabiegu 🙂
Zapraszam!

*w przypadku młodych mam wskazane jest namówienie młodej mamy na masaż i zaproponowanie opieki nad dzieckiem, bo sama pewnie niechętnie poprosi o pomoc po to, żeby iść się relaksować

Jeśli jesteś zainteresowana/y masażem, to ofertę, adres oraz godziny przyjęć znajdziesz tutaj albo w zakładce OFERTA --> Masaże i zabiegi

Designed by Pressfoto / Freepik